E-mail : info@multitransmed.pl
   Telefon kontaktowy : +48 605 997 997

zobacz
najnowsze realizacje

Bezpieczne plażowanie

#wakacje #bezpieczneplażowanie

W ten pierwszy piątek lipca, miesiąca w stu procentach kojarzącego się z wakacjami i odpoczynkiem, chcielibyśmy przypomnieć wam zasady bezpiecznego plażowania.
Warto o nich pamiętać, by nadchodzące tygodnie wspominać tylko i wyłącznie dobrze, nie martwiąc się o różne problemy.

Zapraszamy do zapoznania się z 5 podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na plaży:

1. ZAWSZE stosuj kremy z filtrem ochronnym – pozwoli uniknąć to oparzeń słonecznych, a także jest działaniem profilaktycznym pomagającym uniknąć raka skóry. Co ważne: wielu dermatologów nie zaleca stosowania filtrów poniżej 25 SPF.

2. Wybieraj kąpieliska STRZEŻONE i słuchaj się ratownika – zwracaj uwagę na wywieszone flagi i instrukcje ratownika. Nawet jeśli wydaje ci się, że umiesz pływać bardzo dobrze i nic ci się nie stanie – nie ryzykuj, woda jest bardzo niebezpiecznym żywiołem.

3. NIGDY nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających.

4. Uważaj na swoje dzieci – nie dość, że w wakacyjnym tłumie naprawdę łatwo jest zgubić dziecko z oczu, jeśli nie kontrolujemy tego co robi, to bliskość wody i brak odpowiedniej opieki może doprowadzić do tragedii.

5. NIE skacz do wody, kiedy nie znasz dna – naprawdę łatwo jest o nieszczęśliwe uderzenie w podwodną przeszkodę. Po takim skoku – kalectwo do końca życia gotowe.

#pierwszapomoc